Co zrobić, gdy nasze włosy są w opłakanym stanie? Plan awaryjny.

  Przez brak czasu i warunki pogodowe moje włosy miały ostatnio "Bad Hair Day". To, co się z nimi stało strasznie mnie zaskoczyło. Sianowate, suche, bez blasku. Jak przywróciłam im blask i miękkość jednym myciem? :)

KROK 1. Mój zabieg rozpoczęłam od nałożenia oleju lnianego na długość. Gdy poczułam, że delikatnie wsiąkł nałożyłam rycynowy na końcówki i na skalp. Oczywiście wszystko w rozsądnej ilości. Po 30 minutach całość wsiąkła. O.o 
KROK 2. Postanowiłam nie odpuścić i dać miód na włosy przy twarzy, grzywkę i końcówki.
KROK 3. Po kolejnych 30 minutach rozbiłam jedno jajko i nałożyłam je na wierzchnią część włosów, która jest w najgorszym stanie.
KROK 4. Po kolejnych 20-30 minutach całość umyłam szamponem dwa razy dla pewności. 
KROK 5. Na koniec, aby dopełnić całość nałożyłam na 20 minut odżywkę Alterry z Granatem i Aloesem. 
KROK 6. Po odciśnięciu wody w koszulkę zabezpieczyłam włosy Jedwabiem z Mariona. :)Być może wygląda to przerażająco, ale nie zajęło mi to aż tyle czasu. Bo albo się uczyłam, albo kąpałam. :) Jaki jest efekt? Włosy nie są w żadnym stopniu obciążone. Są tak miękkie, że mogłabym dotykać je godzinami! Zdecydowanie powtórzę takowy zabieg w ekstremalnych sytuacjach. 

Na koniec pokażę Wam mój nowy ciuszek! :D

Jakie macie sposoby na okiełznanie swoich włosów w ich gorszy dzień? :)

5 komentarzy:

 1. dla mnie 20 minut trzymania Alterry to zabójstwo :P

  OdpowiedzUsuń
 2. wow fajnie sobie radzisz, chyba ukradnę pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja na swoim opakowaniu ma napisane 0% silikonów, ale ja się nie znam na składach;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja używam rano dwufazowej odżywki Biovaxa. Po spryskaniu włosy automatycznie zaczynają się "układać", przestają się puszyć i wyglądają w miarę porządnie. Poza tym jeszcze olej kokosowy co kilka dni i wyglądają całkiem nieźle. Ale ja aktualnie pokutuję dwa lata codziennego prostowania, więc trochę mi to zajmie. ;)

  OdpowiedzUsuń